Sukces 3 Zespołów Badawczych z WUM na 19. Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2026
W dniach 2-3 czerwca 2026 r. w Katowicach odbyły się 19. Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2026, w których uczestniczył Zespół CTT WUM prezentując wynalazki Zespołów naukowych WUM.
Trzy wynalazki naszego Uniwersytetu zostały nagrodzone:
Laureaci WUM:
Nagroda specjalna:
1. Indonesian Invention and Innovation Promotion Association (INNOPA) - CERTYFIKAT
„Sposób identyfikacji komórek progenitorowych, komórki progenitorowe oraz ich zastosowania”
prof. dr hab. Magdalena Kucia
dr Agnieszka Łukomska
Złote medale Targów INTARG 2026:
1. Złoty medal Targów INTARG 2026 - CERTYFIKAT
„Sposób identyfikacji komórek progenitorowych, komórki progenitorowe oraz ich zastosowania”
prof. dr hab. Magdalena Kucia
dr Agnieszka Łukomska
2. Złoty medal Targów INTARG 2026 - CERTYFIKAT
„Sposób otrzymywania 5-(3,4-dihydroksybenzylo)dihydro-2(3H)-furanonu”
dr Michał Nowacki
prof. dr hab. Maciej Dawidowski
mgr Marta Splandesci
prof. dr hab. Joanna Giebułtowicz
prof. dr hab. Sebastian Granica
prof. dr hab. Joanna Kolmas
prof dr hab Jakub Piwowarski
dr hab. Martyna Wróbel
3. Złoty medal Targów INTARG 2026 - CERTYFIKAT
„Urządzenie do pobierania próbek materiału biologicznego z jamy nosa pacjenta”
prof. dr hab. Edyta Krzych-Fałta
Laureatom serdecznie gratulujemy!
